© 2024 Cestování.cz

Letovisko Moraitika

V letovisku se nachází mnoho klubů a diskoték, otevřených dlouho do noci, ale Moraitika není tak divoká jako např. letovisko Kavos. Moraitika se zaměřuje i na rodiny, mladší páry a na všechny, kteří mají rádi dostatek živé zábavy a lenošení na písečných plážích poblíž hlavního města Korfu.

Místní pláže jsou velice oblíbené. Tvoří je směs písku a oblázků. Vstup do vody je pozvolný, a proto je zdejší koupání bezpečné i pro děti. Moraitika láká i milovníky potápění či různých jiných vodních sportů. Lze tu také absolvovat výlet lodí do okolí. Příznivce turistiky jistě potěší návštěva zbytků antických staveb nebo výlet do původní vesničky Ano Moraitika s uzounkými uličkami a domky s květinovou výzdobou. Od kostela Theotokou Kimiseos se skýtá nádherný výhled do okolí.

Kromě jiného Moraitika zajišťuje pravidelné autobusové spoje do letovisek Kávos, Benitses a města Korfu.

Místní pláže tvoří směs písku a oblázků. Velkou výhodou letoviska je pozvolný vstup do vody, díky němuž je zdejší koupání bezpečné i pro děti. Moře je zde většinou klidné.

Z pobřeží je nádherný pohled na pevninskou část Řecka (pohled na východ a jih) a pobřeží Albánie (pohled na sever).

Na plážích je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Nacházejí se zde také šatny, sprchy a toalety; nechybí ani hospůdky, které zajišťují rekreantům občerstvení.

Co se týče jídla v letovisku Moraitika, můžete si být jisti o jeho vysoké kvalitě. Existuje zde velké množství kvalitních restaurací, které nabízejí to nejlepší z místní i mezinárodní kuchyně, a uspokojí tak chuťové buňky i náročnějších zákazníků.

Co byste určitě neměli zapomenout ochutnat, jsou místně připravené mořské pochoutky. Samotné zhlédnutí přípravy těchto dobrot patří mezi nezapomenutelné zážitky.

Krásné pláže, uvolněná atmosféra a teplé počasí dělají z Moraitiky ideální místo pro strávení dovolené. Místní klima charakterizují dlouhé horké letní dny, teplé jaro a podzim a krátká mírná zima. Milovníci slunečních paprsků, koupání a opalování jistě ocení letní teploty 30 °C a vyšší. Srážky jsou v tomto období vzácné, spíše se objevují v zimních a jarních měsících ve formě náhlých přeháněk a bouřek.

Léto v Moraitice trvá od května do října. Během této doby teploty většinou neklesají pod 23 °C. V červnu, červenci a srpnu běžně dosahují 30 °C, nejsou ale výjimkou ani teploty kolem 40 °C. Horké počasí pomáhá vyrovnávat pobřežní vánek. Moře dosahuje teploty kolem 26 °C.

V podzimních měsících teplota mírně klesá, častěji se může objevit déšť. Srážky padají i v zimě, přesto se tu vyskytuje dost slunečných dní. Na jaře teplota už opět šplhá k 20 °C.

Zdejší krajina je obzvláště krásná právě během jarních a podzimních měsíců, kdy je teplota vzduchu ideální pro cyklistiku a turistiku.